ATUALNOŚCI 2018

Ocena użytkowników:  / 25
SłabyŚwietny 

Spotkanie opłatkowe  22.12.2018 r. (Kliknij Galerię)

 

 

WESOŁYCH, WSPANIAŁYCH, RODZINNYCH

ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2019

życzy Zarząd klubu „Elbląskie Włóczy-kije”

 

Marsz Mikołajkowy  08.12.2018

W ubiegłą sobotę to właśnie w naszej Bażantarni wystąpił wysyp „czerwonych głów”. Nasz tradycyjny, bo już 11 Marsz Mikołajkowy zbiegł się z organizowanym przez PTTK Złazem dla dzieci i młodzieży. Zarówno młodzież, jak i nasi „Klubowicze” zaopatrzeni byli w tematyczne mikołajkowe przebrania. My po rozgrzewce przeszliśmy znane nam, a jakże inaczej wyglądające w tym dniu leśne ścieżki. Po marszu mogliśmy posilić się pieczoną nad ogniskiem kiełbaską oraz słodkimi wypiekami naszych koleżanek. Dobrze że nie zapomniał o nas Mikołaj. Chyba na to zasłużyliśmy, bo w tym roku dla każdego z nas okazał się być bardzo hojny (kliknij Galerię).


opr. i red. Grzegorz Dubaj

fot. Sylwia Michałowska,  Grzegorz Dubaj

 

Klub Sportowy „Elbląskie Włóczy-Kije”  zaprasza na ostatnie już w tym roku  warsztaty prawidłowego chodzenia z kijkami nordic walking  w dniu 1 grudnia  2018 r. – godzina 9.00, zajęcia poprowadzą instruktorzy i przewodnicy nordic walking – członkowie Klubu. 

W ramach realizowanego programu „Nordic Walking to sport dla wszystkich”,  współfinansowanego z budżetu  Gminy Miasto Elbląg, uczestnicy  spotykają się również na treningach w  soboty, niedziele i środy - godz. 9.00.

Miejsce spotkań – Las Komunalny  Bażantarnia – parking przy Muszli Koncertowej.

 


VII Jesienny Rajd Nordic Walking „W Krainie Kormoranów”

W sobotę 17.11.2018 r. członkowie naszego Klubu czynnie wzięli udział w kolejnej już edycji rajdu w Kątach Rybackich. To nasz Klub wystawił najliczniejszą, bo 32 osobową  reprezentację. Dowodzi to, że Rajd  „W Krainie Kormoranów” jest jednym z najbardziej ulubionych przez naszych Klubowiczów. Po rozgrzewce i wspólnym starcie na 5 km i 10 km, przy przepięknej listopadowej pogodzie, mieliśmy ponownie okazję podziwiać piękno naszej Mierzei Wiślanej. Magiczny i fascynujący Rezerwat Kormoranów, roślinność wydm i piękno plaży dowodzi, że mierzeja jest atrakcyjna nie tylko „w sezonie”.  Organizator - Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Gmina Sztutowo, jak zwykle stanęła na wysokości zadania. Każdy z 62 uczestników rajdu otrzymał plecak, pamiątkowy medal , gorący posiłek oraz nagrodę w losowaniu.

 

Tradycyjny  już wyścig z wspólnego startu na ostatnim kilometrowym odcinku okazał się być bardzo zacięty. Nasz Klubowicz  Robert Kapteina w kategorii open na dystansie 5 km zajął II miejsce.

Gratulujemy (KLIKNIJ GALERIĘ).

 

opr. i red. Grzegorz Dubaj
fot. Grzegorz Dubaj

Rajd Niepodległości- 11 listopad 2018 r.

Podobny obraz

Z patriotycznym uniesieniem, z biało-czerwonymi kotylionami w świąteczną niedzielę uhonorowaliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Do czterdziestoosobowego marszu po naszej Bażantarni, oprócz członków naszego Klubu dołączyli inni sympatycy nodic walking. Marsz zakończył się poczęstunkiem gorącą grochówka, kiełbaskami oraz ogniskiem.  Wspólne odśpiewanie Hymnu Polskiego o godz. 12:00 wskazuje, że nie tyko łączy nas wspólna pasja do aktywności na świeżym powietrzu (kliknij galerię).


opr. i red. Grzegorz Dubaj
fot. Grzegorz Dubaj
fot. http://tygodnikpiski.pl

 


Klub Sportowy „Elbląskie Włóczy-Kije”  zaprasza na  warsztaty prawidłowego chodzenia z kijkami nordic walking  w dniu 3 listopada  2018 r. – godzina 9.00, zajęcia poprowadzą instruktorzy i przewodnicy nordic walking – członkowie Klubu. 

W ramach realizowanego programu „Nordic Walking to sport dla wszystkich”,  współfinansowanego z budżetu  Gminy Miasto Elbląg, uczestnicy  spotykają się również na treningach w  soboty, niedziele i środy - godz. 9.00.

Miejsce spotkań – Las Komunalny  Bażantarnia – parking przy Muszli Koncertowej.


 

Człowiek z Żelaza III Swobodna 23.09.2018

Nordic Walking Ląduje w Osowej 30.09.2018

Sezon imprez sportowych nordic walking trwa nadal. I w naszych Klubowiczach  obudził się duch walki.

 23.09.2018 w przepięknie położonej Swobodnej kolo Dobrego Miasta odbyła się III edycja Człowieka z Żelaza. Tym razem pod hasłem „Siła natury”. Siłę zdecydowanie należało posiadać, bo zawody odbyły się na dystansie  15 km. Impreza zaliczana była do G. P. Warmii. Na starcie stawiło się „siedmiu wspaniałych” naszych reprezentantów. W swoich kategoriach wiekowych zajęli miejsca (kliknij Galerię):

Halina Markowska– I miejsce

Sylwia Michałowska– II miejsce

Bożena Kulig-  III miejsce

Anna Kościuk– III miejsce

Henryk Kulig- II miejsce

Chudziński Andrzej- IV miejsce

Dariusz Kolenkiewicz- IV miejsce


30.09.2018 r. w Osowej faktyczne wylądował desant naszych Klubowiczów.  W dniu tym K.S. OLIMPIA Osowa wraz z Federacją Nordic Walking oraz Centrum Handlowym Osowa zorganizowały mega imprezę biegowo-kijkową  pod nazwa „Nordic Walking Ląduje w Osowej” Wystarczyła o tym krótka informacja by utworzyła się nasza 14 osobowa  reprezentacja.  Do rywalizacji stanęło aż 260 zawodników. I tu również czołowe miejsca z pośród nich, w swoich kategoriach wiekowych zajęli nasi Klubowicze (kliknij Galerię):

Sylwia Michałowska  – dystans 10 km- I miejsce

Róża Przedwojewska – dystans 5 km III miejsce

Andrzej Chudziński - dystans 5 km II miejsce

Robert Kapteina - dystans 5 km II miejsce

Cieszy nas wspaniała dyspozycja naszych koleżanek. Wielkie gratulacje i trzymajcie tak dalej. Kibicujemy i cieszymy się również z powrotu do zdrowia i do czynnego uczestnictwa w zawodach naszego kolegi Dariusza Kolenkiewicza.

    

opr. i red. Grzegorz Dubaj

fot. Marek Biernat, Sylwia Michałowska, Andrzej Chudziński

 

Klub Sportowy „Elbląskie Włóczy-Kije”  zaprasza na  warsztaty prawidłowego chodzenia z kijkami Nordic Walking  w dniu 6 października 2018 r. – godzina 9.00, zajęcia poprowadzą instruktorzy i przewodnicy nordic walking – członkowie Klubu. 

W ramach realizowanego programu Nordic Walking to sport dla wszystkich,  współfinansowanego z budżetu  Gminy Miasto Elbląg, uczestnicy  spotykają się na treningach w  soboty, niedziele i środy - godz. 9.00. 

Miejsce spotkań – Las Komunalny  Bażantarnia – parking przy Muszli Koncertowej.


 

15-16.09.2018  Krynica Morska - Wielbłądzi Garb


W sobotę 15.09.2018 r. w odróżnieniu od innych „zwykłych sobót”, Klub nasz postanowił zorganizować marsz Nordic Walking po Mierzei Wiślanej.
Nieprzypadkowo termin ten zbieżny był z organizowanym przez Urząd Miasta w Krynicy Morskiej piknikiem rodzinnym. Tradycyjnie już, na każdej naszej imprezie pogoda nam dopisała. Rano w Krynicy Morskiej w pensjonacie „Posejdon” zakwaterowanych zostało 31 Klubowiczów. Już po chwili z kijami w dłoniach udaliśmy się leśną ścieżką w kierunku najwyższej stałej wydmy w Europie - Wielbłądziego Garbu, przepięknego miejsca widokowego który sięga 49,5 m n.p.m. Jednocześnie można podziwiać z niego bezkres Zatoki Gdańskiej oraz  panoramę Zalewu Wiślanego. Powrót do Krynicy plażą, przypomniał nam udział w wiosennych marszach „Mierzeją po całości”  w relacji z których, na naszej stronie opisane już wcześniej zostało piękno i unikalny mikroklimat naszej mierzei. Po wspólnym obiedzie zjedzonym w restauracji na samej plaży, mieliśmy „chwilę wolnego” przed piknikiem zwanym:

Święto Pieczonego Dzika”

Znalezione obrazy dla zapytania dzik

Impreza zlokalizowana w porcie jachtowym miała charakter rodzinny, wiec wszyscy dobrze się bawili. Były konkursy z warsztatami dla dzieci, jarmark z rękodziełem i produktami regionalnymi. Imponował pokaz sztucznych ogni. My po degustacji pieczonego dzika oraz wyrobów z dziczyzny świetnie bawiliśmy się przy muzyce zespołu PANORAMA BAND. Rano, już 16 września po śniadaniu, wspólnie zorganizowanym na „świeżym powietrzu”, znów udaliśmy się na wędrówkę po uroczych szlakach mierzei. Weekend zdecydowanie można uznać za bardzo udany. „Święto Pieczonego Dzika” jest cykliczne, wiec koniecznie będziemy tam za rok (Kliknij galerię).

   

fot., opr. i red. Grzegorz Dubaj

 

Przypominamy, że od dnia 1 września  2018 roku (sobota) nasze spotkania  rozpoczynamy o godzinie 9.00.

Spotykamy się w Bażantarni na parkingu przy Muszli Koncertowej.
W ramach realizowanego programu „Nordic Walking to sport dla wszystkich”,  współfinansowanego z budżetu  Gminy Miasto Elbląg zapraszamy w najbliższą sobotę (1 września) na warsztaty prawidłowego chodzenia  z kijkami nordic walking.

Urszula Wolna

Wiceprezes Klubu Sportowego „Elbląskie Włóczy-Kije”

 

Klub Sportowy „Elbląskie Włóczy-Kije” od miesiąca czerwca  2018 roku realizuje program, skierowany do mieszkańców Elbląga i okolic, „Nordic Walking to sport dla wszystkich ”, który współfinansowany jest z budżetu  Gminy Miasto Elbląg.

Warsztaty odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca, natomiast treningi i marsze w środy, soboty i niedziele.

Najbliższe warsztaty odbędą się w dniu 5 sierpnia 2018 r. (niedziela), godz. 8.00 -  poprowadzą je Instruktorzy i Przewodnicy nordic walking - członkowie Klubu. 

Zmiana terminu spowodowana jest udziałem członków Klubu w jednej z edycji Pucharu Polski NW w Osielsku.

Urszula Wolna

Wiceprezes Klubu Sportowego "Elbląskie Włóczy-Kije" 

 

Puchar Ziemi Dobrzyńskiej  22.07.2018 r.

Międzynarodowy Dzień Włóczykija 23.07.2018 r.

W niedzielę 22.07.2018 r. w Skrwilnie odbyła się kolejna edycja Pucharu Ziemi Dobrzyńskiej. Podobnie, jak w ubiegłym roku, udała się tam liczna 25 osobowa reprezentacja naszego Klubu. Na starcie do zawodów na 5km, 10 km oraz w 2,5 km rajdzie stanęło aż 288 zawodników. Po trudnej i zaciętej rywalizacji w swoich kategoriach wiekowych, na podium dla zwycięzców stanęli:

1. Ewa Adamowicz– dystans 5 km- I miejsce

2. Kazimiera Kodyra – dystans 5 km III miejsce

3. Joanna Świerczyńska- dystans 5 km III miejsce

4. Henryk Kulig- dystans 10 km I miejsce

5. Robert Kapteina - dystans 5 km III miejsce

6. Mirosław Wasielewski- dystans 5 km III miejsce

7. Bogumiła Jasińska - rajd 2,5 km II miejsce

8. Marian Jasiński – rajd 2,5 km I miejsce


Wyjazd do Skrwilna miał również wyjątkowo świąteczny charakter- 23 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Włóczykija. Po udanych zawodach udaliśmy się do przepięknie zlokalizowanej restauracji przy Jeziorze Hartowieckim. Przy uroczystym obiedzie była okazja, by życzyć sobie wielu udanych wędrówek, podróży i wycieczek. Bo taka jest już natura włóczykija (kliknij Galerię).

opr. i red. Grzegorz Dubaj
fot. Andrzej Chudziński, Grzegorz Dubaj

    

I Świętojański Marsz Nordic Walking

To do nas w sobotę 23.06.2018 r. Bażantarnia należała. W tym dniu odbył się organizowany przez nasz Klub I Świętojański Marsz Nordic Walking. I jak zawsze na naszych Klubowiczów można było liczyć. Już od wczesnych godzin rannych, po wyznaczonym odcinku Green Velo do późnego wieczoru królował nornic walking. Do marszu spontanicznie zaczęły dołączać przypadkowi sympatycy „kijkowej” dyscypliny. Na strudzonych w trakcie trwania całej imprezy czekał stół przepełniony przepysznymi domowymi ciastami upieczonymi przez nasze koleżanki oraz grill. Na zakończenie każdy z obecnych uczestników otrzymał pamiątkowy suwenirek.

Łącznie w marszu wzięło udział 42 osoby.

Wspólnie przeszliśmy 396 km.

Mamy też rekordzistów:

Halna Markowska – 40 km

Andrzej Chudziński – 30 km

Imprezę zdecydowanie można uznać za bardzo udaną. Mamy nadzieję, że stanie się cykliczną i z przyjemnością zaprosimy do wzięcia w niej udziału za rok (kliknij galerię).


opr. i red. Grzegorz Dubaj

fot. Andrzej Chudziński, Grzegorz Dubaj

 

I Świętojański Marsz Nordic Walking

23 czerwca 2018 roku, Klub Sportowy „Elbląskie Włóczy-Kije” zaprasza wszystkich sympatyków nordic walking na I Świętojański Marsz Nordic Walking, współfinansowany przez Gminę Miasto Elbląg.
Zgłoszenia do uczestnictwa dokonać można w dniu imprezy w godzinach od 6.00 do 18.00 w Biurze na Górnej Polanie za Muszlą Koncertową. Impreza ma charakter ciągły, do której dołączyć lub ją wznowić  można w dowolnym momencie jej trwania.
Trasa marszu: Green Velo - pętla 5 km.
Ogłoszenie wyników marszu i wręczenie okolicznościowych suwenirów dla najwytrwalszych oraz wyróżniających się uczestników o godz. 18.00.
W trakcie trwania marszu oraz na zakończenie imprezy przewidziany jest poczęstunek.

Szczegóły w regulaminie (kliknij):

 

Zarząd KS "Elbląskie Włóczy-Kije

 


PROJEKTY NORDIC WALKING

Klub Sportowy „Elbląskie Włóczy-Kije” od miesiąca czerwca do grudnia 2018 roku realizuje program, skierowany do mieszkańców Elbląga i okolic, „Nordic Walking to sport dla wszystkich ”, który współfinansowany jest z budżetu Gminy Miasto Elbląg.

Warsztaty odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca, natomiast treningi i marsze w środy, soboty i niedziele.
Najbliższe zajęcia odbędą się w dniu 2 czerwca 2018 r. -  poprowadzą je Instruktorzy i Przewodnicy Nordic Walking- członkowie Klubu. 

Uczestnicy programu spotykają się na parkingu przy Muszli Koncertowej w Lesie Komunalnym Bażantarnia- sobota, niedziela- godz. 8.00 (czerwiec- sierpień), środa- godz. 8.00.

W ramach tego zadania, Klub promuje zdrowy styl życia, popularyzuje tę formę ruchu poprzez udział członków Klubu i sympatyków Nordic Walking w  marszach, rajdach a także we współzawodnictwie sportowym w Elblągu oraz na terenie kraju.  

Członkowie Klubu oraz sympatycy uczestniczyć będą w wybranych zawodach wyjazdowych ogólnopolskich  oraz regionalnych.

Urszula Wolna

Wiceprezes Klubu Sportowego "Elbląskie Włóczy-Kije"

Od dnia 2 czerwca  2018 roku (sobota), podobnie, jak w latach ubiegłych, spotkania „kijkowego marszowania” rozpoczynają się o godzinie 8.00.
Oczywiście spotykamy się w Bażantarni na parkingu przy Muszli Koncertowej,

Urszula Wolna
Wiceprezes Klubu Sportowego „Elbląskie Włóczy-Kije”

 

"Mierzeja- plaża, która stała się drogą"

W sobotę 21.04.2018 r. odbyła się II edycja marszu z cyklu „Mierzeja po całości”. Z trwogą śledziliśmy wcześniejsze prognozy pogody. Na szczęście aura okazała się być bardziej sprzyjająca niż w ubiegłym roku. Chęć uczestnictwa w imprezie zgłosiło aż 100 ochotników, w tym aż szesnaścioro naszych klubowych koleżanek i kolegów. Można było zmierzyć się z całym 55-cio kilometrowym odcinkiem lub z dowolnym jego fragmentem. Piękno przyrody było już wielokrotnie przez nas opisywane przy relacjach z poprzednich rajdów i zawodów po Mierzei. Imponuje natomiast rozmach i organizacja festynu przez organizatora - Fundację Morze Inspiracji. Obsługa medyczna, punkty nawodnienia, posiłek regeneracyjny okazały się być na wysokim poziomie. Istniała możliwość rezygnacji uczestnika z kontynuowania marszu w dowolnym momencie. W takim przypadku organizator zapewniał transport. Dzięki temu, można było  poznać granicę fizycznej możliwości własnego ciała. Impreza nie miała charakteru zawodów i czas przejścia nie miał znaczenia. Dominowała natomiast życzliwość oraz troska o współtowarzysza marszu. Cała nasza ekipa zgodnie oceniła imprezę, jako bardzo udaną i zapewne będziemy uczestniczyć w następnych jej edycjach - drogą po Mierzei Wiślanej, do puki jest w całości... 

         

fot. Jan Wilkanowski

Poniżej umieszczamy otrzymaną od organizatora Jana Wilkanowskiego przekazaną wiadomość do uczestników festynu oraz link do umieszczonych przez niego zdjęć.

opr. i red. Grzegorz Dubaj

Drodzy Uczestnicy !

Bardzo nam było miło po raz drugi gościć Was na naszej Mierzei Wiślanej. Podziwialiśmy Wasz wysiłek i zaangażowanie sportowe, a wszystko po to, aby przekonać się o własnej sile, bądź słabościach oraz podziwiać unikalny fragment naszego wybrzeża.

Staraliśmy się ze wszystkich sił aby Festyn "Mierzeja po całości" był udaną imprezą o charakterze rekreacyjnym. Wszyscy Państwo są zwycięzcami. Mam nadzieję, że błędy, które niestety zdarzyło się nam popełnić, nie wpłynęły na ogólny obraz całości.

Nie jest to jedyna impreza biegowa i marszowa na Mierzei. Kolejne zmagania sportowe odbędą się w Krynicy Morskiej dystans 5 i 10 km- 05. maja 2018 r. (http://www.biegkrynicamorska.pl) oraz w Jantarze "Jantarowy Przełaj" (http://www.jantarowyprzelaj.pl) dystanse- 3,10 i 21km 26.05.2018 r.

Wspomnienia z sobotniej imprezy:

oraz zdjęcia (kliknij tutaj).

Serdecznie gratulujemy wyników- Jan Wilkanowski

fot.i film: Jan Wilkanowski

 

 

WROCŁAW I OKOLICE- 13-15.04.2018 r.

Pierwsza tegoroczna wycieczka już za nami. Tym razem, inaczej niż w ubiegłych latach, postanowiliśmy „powłóczyć” się po Polsce. Wybór padł na Dolny Śląsk – Wrocław, Świdnicę i Książ. Po drobnych roszadach personalnych zew przygody poczuło dwudziestu pięciu Włóczykijów.

I dzień - piątek 13.04.2018.

 

Na przekór wszelkim przesądom, już o godz. 6:00 punktualnie zasiedliśmy w naszym autokarze. Po bezproblemowej podróży spotkaliśmy o godz. 14:00 się z naszym przewodnikiem – Panią Grażyną. Po przywitaniu i krótkim opisie historii miasta, jako pierwszy zwiedziliśmy najstarszy i największy ogród zoologiczny w Polsce, oraz jego najnowszy obiekt – Afrykarium. W przysłowiowej „pigułce” poznaliśmy morską, słodkowodną i lądową florę i faunę niemal całej Afryki. Przechodząc pod szklanym tunelem czuliśmy się jak magicznym podwodnym świecie. Pełni wrażeń udaliśmy się na spacer w stronę Ogrodu Japońskiego, gdzie z kolei mogliśmy podziwiać azjatyckie gatunki roślin. Całość tego niepowtarzalnie pięknego parku została po powodzi zaprojektowana przez Japońskiego projektanta Ikui Nishikawy. Wykonania podjęli się wraz z japońskimi wrocławscy ogrodnicy. Bez wątpienia jest to miejsce, w którym można wypocząć czując żywy fragment japońskiej kultury. Jako ostatnią atrakcję w tym dniu zobaczyliśmy jedną z najbardziej charakterystycznych wizytówek Wrocławia, zaprojektowaną przez wybitnego architekta Maksa Berga - Halę Stulecia. Te najsłynniejsze dzieło wrocławskiego modernizmu zostało w 2006 r. uznane jako obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. To był dzień pełen wrażeń, więc na obiadokolację oraz zakwaterowanie w hotelu był już właściwy moment. Właściwie to na wieczorny trening nordic walking czasu nam zabrakło…

        

II dzień - sobota 14.04.2018. 


Po śniadaniu ponowne spotkanie z przewodnikiem. W programie wycieczki było zwiedzenie należącego do jednego z największych w Polsce Zamku Książ. Ten monumentalny kompleks architektoniczny zwiedziliśmy szlakiem „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej.” Przechadzając się po barokowych salonach usłyszeliśmy historie arystokratycznego rodu von Hochbergów. Natomiast ekscytujących i pobudzających wyobraźnię wrażeń dostarczyło nam przejście tajemniczymi podziemiami zamku. Należącą do kompleksu zamkowego Palmiarnia dostarczyła nam paru chwil relaksu. W drodze powrotnej zaplanowane było zwiedzenie wykonanego w całości w drewnie w 1657 r. protestanckiego Kościoła Pokoju w Świdnicy. Jest to również obiekt wpisany na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Trudno opisać te dostojnie przytulną atmosferę którą czuje się w kościele który może pomieścić 7,5 tys. osób. Powrót do Wrocławia szybko minął, gdzie czekało nas spotkanie z Wrocławska Starówką. Dobre warunki pogodowe pozwoliły nam zobaczyć najciekawsze zakątki tego pięknego miasta -  Katedrę na Ostrowie Tumskim, Most Tumski, zwany również Mostem Zakochanych i wiele innych równie interesujących miejsc. Niestety nie wszystko udało się nam zwiedzić, więc postanowiliśmy z Panią Grażyną przenieść dalsze zwiedzanie na dzień jutrzejszy. Po posiłku mieliśmy w końcu czas wolny który w większości wykorzystaliśmy na relaks w klimatycznej kafejce na Starym Mieście.

III dzień - niedziela 15.04.2018.

 

W ostatnim dniu naszej wycieczki to my jako pierwsza grupa oglądaliśmy  Panoramę Racławicką. Może niektóre osoby słysząc zachwyty na pięknem Panoramy niedowierzająco zapytają- cóż takiego może być w obrazie? Słowami trudno to opisać, gdyż trzeba zobaczyć to na własne oczy. Nie jest łatwo określić, gdzie kończy się rzeczywistość a zaczyna obraz. Bez wątpienia, żadne zdjęcie Panoramy nie jest w stanie przekazać tego niesamowitego widoku.  Przez całą nasza wycieczkę pogoda wyjątkowo nas rozpieszczała. Koniecznie jeszcze musieliśmy jeszcze  zaspokoić ciekawość zwiedzając położony w centrum miasta Rynek, otoczony z czterech stron kamienicami, dalej był Uniwersytet Wrocławski, a w nim przepiękna Aula Leopoldina. Świadomi, przy tym nieco smutni z faktu kończącej się niebawem wycieczki, udaliśmy się do ostatniego pozostałego w planie do zwiedzenia obiektu - Hydropolis. Wejście biegnie wzdłuż najdłuższej w Europie, tworzącej różne wzory w odbiciu kurtyny wodnej „drukarki” do nowoczesnej, interaktywnej ekspozycji. Woda, jej wartość, wykorzystanie oraz rola jaką odgrywa w przyrodzie i życiu człowieka – to wszystko można było umieścić w nieczynnym, zabytkowym XIX wiecznym zbiorniku wodnym.

     

Droga powrotna z solidną przerwą na wspaniały, syty obiad z lampką czerwonego wina, minęła w bardzo przyjemnej, bo śpiewającej atmosferze. Wycieczkę zdecydowanie można uznać za udaną. Jest to oczywista zasługa zdyscyplinowania oraz standardowego już na naszych wycieczkach utożsamiania się z grupą wszystkich uczestników.  Piękno Wrocławia, Książa i Świdnicy nie pozwoli o sobie długo zapomnieć.

Chciało by się zaśpiewać  „Szanujmy wspomnienia, smakujmy ich treść” (kliknij Galerię)

opr. i red. Grzegorz Dubaj

fot. Zdzisław Bryl, Grzegorz Dubaj

 

MISTRZOSTWA POLSKI W MARATONIE I SZTAFETACH- JASTROWIE 07.04.2018 r.


"KRÓLEWSKI DYSTANS"- POKONANY

Sobota 07.04.2018 r. okazała się być niezwykle wyjątkowa. Już od dłuższego czasu z niecierpliwością na nią czekaliśmy. W tym dniu w Jastrowiu,  nasze koleżanki i koledzy- członkowie naszego Klubu Sportowego "Elbląskie Włóczy-kije" reprezentowali nas w V Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Maratonie. Z podziwem obserwowaliśmy ich wcześniejsze, wielomiesięczne przygotowania. Wiemy, że konieczne było opracowania specjalnego cyklu treningowego, oraz „żelaznej” konsekwencji w jego realizacji. Na starcie dystansu 42,2 kilometrów stanęło 97 zawodników, z których do mety dotarło 90. Wszyscy nasi  reprezentanci ukończyli maraton w rewelacyjnym czasie,  zdobywając również cenne dwa puchary, a byli to:

1. Halina Markowska - II miejsce

2. Sylwia Michałowska

3. Andrzej Chudziński- II miejsce

4. Michał Dreger

 

Z ich relacji po ukończeniu trasy wynikało, że zdarzyły się chwile słabości. Każdy z jednak sobie z tym świetnie poradził. Jedynym i najskuteczniejszym dopingiem była  obecność wspierających ich na trasie kibiców - członków naszego Klubu. Okazało się to bardzo pomocne, dodając w kryzysowych momentach naszym „super bohaterom” dodatkową moc (kliknij galerię).


W ramach turystyki pieszej kwalifikowanej oraz rekonwalescencji po kontuzji nogi w 5. kilometrowym rajdzie, wziął również udział Bogdan Klarkowski.

                   

Halino, Sylwio, Andrzeju i Michale, za poświęcony czas, za te przebyte tysiące kilometrów w trakcie przygotowań do zawodów, oraz za godne reprezentowanie naszego Klubu bardzo dziękujemy.

      

A my… w sobotę 21.04.2018 r. kilkunastu naszych Klubowiczów będzie uczestniczyć w
II Festynie Rekreacyjno-
Przyrodniczym „Mierzeja po całości” na niebagatelnym odcinku 55 kilometrów z Pisków do Mikoszewa.
Na trasie mile widziany będzie doping kibiców.
A może chcesz dołączyć?


opr. i red. Grzegorz Dubaj
fot. Zdzisław Bryl

 

BIEG PAMIĘCI- BRANIEWO 07.04.2018 r.

Już po raz dziesiąty byliśmy w Braniewie na Biegu Pamięci organizowanym w celu upamiętnienia odejścia św. Jana Pawła II oraz popularyzacji aktywnego spędzania wolnego czasu. W tym roku Klub reprezentowały dwie osoby. Nie pozostałyśmy jednak niezauważone, ponieważ z Basią Nazarewicz bywałyśmy tam prawie zawsze.

Bieg, w naszej dyscyplinie marsz, rozpoczęliśmy mszą świętą w Bazylice Mniejszej pw. Św. Katarzyny w intencji dziękczynnej przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II za 100-lecie Niepodległości Polski.

Info. UW

                           

 

WIOSNA 2018 W "BAŻANTARNI"

   


 

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
ŻYCZY  ZARZĄD K.S. „ELBLĄSKIE WŁÓCZY- KIJE”

 

 

 

WIELKA GALA JUBILEUSZU X-LECIA K.S. ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE W ELBLĄGU

„Elbląskie Włóczy-Kije” - Jubileusz X- lecia.

Jak te lata lecą…, ale w tym przypadku  należy się tylko cieszyć. W dniu 9 lutego 2018 r. w Restauracji „Myśliwska” obok zebranych niemal wszystkich członków  Klubu Sportowego„Elbląskie Włóczy-Kije”, na nasze zaproszenie przybyło wielu znakomitych gości:

·         Witold Wróblewski – Prezydent Miasta Elbląga, który przyjął honorowy patronat nad obchodami naszego Jubileuszu X-lecia

·         Jadwiga Król – Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego

·         Grażyna Kluge - Dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu

·         Jolanta Zielińska - rep. Dyrektora Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej

·         Iwona Orężak - Dyrektor UTWiON w Elblągu

·         Teresa Urban - Pełnomocnik Prezydenta ds. Seniorów

·         Maciej Bukowski - Konsul Honorowy Republiki Mołdawii

·         Małgorzata Sowicka - Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu UM

·         Przedstawiciel Nadleśnictwa Elbląg

·         Andrzej Budzelewski- Kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego

·         Edyta Andruszkiewicz - Referat Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu.


Po ciekawej prezentacji naszych osiągnięć dziesięciolecia (a jest się czym chwalić) Prezes Urszula Wolna oraz Wiceprezes Bożena Ruszkowska w imieniu Zarządu przekazały okolicznościowe podziękowania za wspieranie i pomoc w upowszechnianiu nordic walking:

·         Witoldowi Wróblewskiemu - Prezydentowi Miasta Elbląga;

·         Grażynie Kluge - Dyrektorowi Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu;

·         Alicji Nowak - Dyrektorowi Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej;

·         Iwonie Orężak - Dyrektorowi UTW i ON w Elblągu;

·         Maciejowi Bukowskiemu - Konsulowi Honorowemu Republiki Mołdawii;

·         Mariuszowi Potocznemu - Nadleśniczemu Nadleśnictwa Elbląg;

·         Bogdanowi Klarkowskiemu;

·         Ryszardowi Jankowiakowi;


Podziękowania przekazano również:

·         Leonowi Jerzemu Budzisiakowi - Dyrektorowi Zarządu Zieleni Miejskiej;

·         Andrzejowi Ławrynowiczowi – PROMET-SERWIS Agencja Ochrony;

·         Krzysztofowi Okońskiemu - Firma Transport Ciężarowy i Osobowy;

·         Dyrekcji - Hypermarket Carrefour w Elblągu.

Okolicznościową statuetką, za godne reprezentowanie naszych barw Klubowych na licznych krajowych zawodach sportowych nordic walking, uhonorowani  zostali:

Karolina Kieszek, Henryka Kordecka, Bożena Kulig, Halina Markowska, Sylwia Michałowska, Barbara Nazarewicz, Róża  Przedwojewska, Joanna Świerczyńska, Michał Bryl, Andrzej Chudziński, Michał Dreger, Grzegorz Dubaj, Marian Jasiński, Bogdan Klarkowski, Dariusz Kolenkiewicz, Henryk Kulig, Mirosław Wasielewski

       

Za aktywność oraz zaangażowanie się w prace związane z działalnością Klubu nagrody otrzymali: Hanna Kruk, Adriana Dubaj, Zdzisław Bryl.

       

Ceremonię wyróżnień zakończyło przyjęcie w poczet Honorowych Członków Klubu Sportowego „Elbląskie Włóczy-Kije”:

- P. Witolda Wróblewskiego,
- P. Grażynę Kluge,
- P. Marię Dudek,
- P. Krystynę Opalińską.

Przedstawione podczas prezentacji nasze osiągnięcia zostały docenione w przemowach, podziękowaniach i upominkach od naszych dostojnych gości. Pojawiły się również łzy wzruszenia na twarzach naszych Klubowiczów. Nie ma się czemu dziwić, gdyż każdy z nas był autorem tego dziesięcioletniego sukcesu. Okolicznościowy tort, z logo Klubu oraz kwiat dla każdej kobiety zakończył oficjalną część naszego Jubileuszu.

 

Pozostało nam, już tylko się weselić… A było z czego. W części artystycznej, koncert dała grupa rytmiczno-wokalna „Old Boys” w swym sztandarowym przeboju „My Włóczykije” oraz „Żeńska Grupa Recytatorska” z interpretacją poezji sportowej „Nordic Lokomotiv”. Nie mogło zabraknąć wzruszającego baletu czterech łabędzi. Duch rywalizacji sportowej mógł się odezwać w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.  Wspaniała atmosfera i doskonała muzyka oraz liczne atrakcje, zagwarantowały udaną zabawę. To nie była impreza tylko Klubowa, to była impreza grupy przyjaciół (kliknij Galerię). 

opr. i red. Grzegorz Dubaj

fot. Zdzisław Frontczak,  Grzegorz Dubaj

 

TAK MASZEROWALIŚMY NA X- LECIE KLUBU

Podsumowanie dziesięcioletniej działalności Klubu Sportowego „Elbląskie Włóczy-Kije”, poprzedzone zostało marszem pn. „Maszeruj z Nami w X-lecie Klubu”, który odbył się 3 lutego 2018 r. w Lesie Komunalnym Bażantarnia.
W  marszu uczestniczyło  ponad 60-ciu „kijkarzy”.  Do uczestników dołączył Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski.
Przed marszem Henryka Kordecka- Instruktor NW, przeprowadziła rozgrzewkę.
Na trasie, w trakcie marszu, członkowie Klubu- instruktorzy i przewodnicy- prowadzili instruktarz prawidłowego chodzenia z kijkami.
Po marszu, którego dystans wyniósł pięć kilometrów, poczęstowaliśmy uczestników grochówką, a przy ognisku można było upiec smaczną kiełbaskę.
Wszyscy uczestnicy wzięli udział  w quizie (z nagrodami) wiedzy  o nordic walking, historii Klubu i Bażantarni (kliknij Galerię).

Możesz nas również zobaczyć na portalu- portel.pl (kliknij)


opr. i red. Urszula Wolna

 

X-lecie Klubu Sportowego „Elbląskie Włóczy-Kije”.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że honorowy patronat nad obchodami dziesięcioletniej działalności Klubu przyjął Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski. Podsumowanie działalności  Klubu  Sportowego „Elbląskie Włóczy-Kije”, poprzedzone będzie marszem, pn. „Maszeruj z Nami w X-lecie klubu, który odbędzie się 03 lutego 2018 r. o godz. 11.00 w Lesie Komunalnym Bażantarnia. Spotykamy się na parkingu przy Muszli Koncertowej.
Do uczestnictwa w tej imprezie zapraszamy mieszkańców Elbląga, którzy wspólnie z członkami Klubu uczestniczyć będą we wspólnym marszu poznając ścieżki nordic walking  Bażantarni. Podczas imprezy  mieszkańcy Elbląga  będą mogli skorzystać  z bezpłatnego szkolenia prawidłowego chodzenia z kijkami. Na zakończenie marszu poczęstujemy wszystkich uczestników wspaniałą grochówką przygotowaną przez Naszą koleżankę, oraz kiełbaską, którą będzie można upiec przy ognisku na dużej polanie przy Wiacie Irenka. Impreza zakończona będzie quizem wiedzy (z nagrodami) o Klubie, nordic walking i Bażantarni.

 

Za Zarząd:

Prezes Urszula Wolna

 

II Marsz latarkowy 23.01.2018


 

Nie tylko w trakcie dnia, lecz również po zmroku można z powodzeniem zaplanować marszowy trening. W mroźny wtorek po godz. 18:00, pamiętając ubiegłoroczny latarkowy nornic walking, dziesięciu Włóczykijów miało okazję ponownie przekonać się, jak wtedy różna i zarazem piękna jest nasza Bażantarnia. Każdy z uczestników marszu wyposażony był w latarkę czołową. Nagrodą był widoczny w odbiciu bieli śniegu blask księżyca oraz intrygujące trzaski drzew. Nawet spotkanie z leśną zwierzyną okazało się niegroźne. Zadowoleni, we wspaniałych nastrojach stwierdziliśmy, że taki marsz należy powtórzyć (kliknij Galerię).

opr. i red. Grzegorz Dubaj

fot. Sylwia Michałowska,  Andrzej Chudziński

Czas

Kalendarz

Dzisiaj jest: 20 Maj 2019    |    Imieniny obchodz: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

2019

maj 2019
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Wizyty

PARTNERZY Z HISZPANII