AKTUALNOŚCI 2019

Ocena użytkowników:  / 29
SłabyŚwietny 

 

Święta Bożego Narodzenia to czas wypełniony miłością, w którym możemy cieszyć się obecnością bliskich nam osób, rozmawiać, wspólnie śpiewać kolędy, łamać się opłatkiem, kosztować pysznych potraw. A wszystko to w ciepłej, pełnej miłości rodzinnej atmosferze. I właśnie takich Świąt wszystkim życzymy, a zwłaszcza członkom K.S. Elbląskie Włóczy-Kije w Elblągu.

Niech tegoroczne Święta będą okazją do porozumienia, do rozmów na tematy ważne, ale i do wspólnej, radosnej zabawy. Niech będzie to czas pojednania, ręki wyciągniętej w geście przyjaźni, gotowości do zrozumienia innych ludzi, łagodności i refleksji.

Tegoroczna noc Sylwestrowa niech upływa Wam pod znakiem szampańskiej, niezapomnianej zabawy a Nowy 2020 rok niech będzie nadzieją na lepsze jutro, spełnieniem planów i nadziei oraz pełen sukcesów prywatnych i zawodowych.

                                                                   Zarząd K.S. Elbląskie Włóczy- Kije


Wigilia w Bażantarni 21.12.2019 r.

W sobotę 21.12.2019 r. po krótszym niż zazwyczaj marszu nordic walking mieliśmy okazję złożyć sobie nawzajem świąteczne życzenia. Tradycyjnie nastąpiło to przy ognisku i konsumpcji wielu przygotowanych przez nasze koleżanki potraw. Zostały również wręczone nagrody dla Klubowiczów wyróżniających się aktywnością i uczestnictwem w zawodach sportowych (Kliknij Galerię).

    

opr. red. i fot. Grzegorz Dubaj

 

W dniu 7 grudnia 2019 r. (sobota), podobnie, jak w latach poprzednich spotykamy się w Bażantarni na Marszu Mikołajkowym. Oczywiście obowiązkowo w czapeczkach Mikołajkowych. Na Marsz zaprośmy swoje rodziny i znajomych.

 

 

W ramach projektu „Nordic- Walking to sport dla każdego” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Elbląg, Klub prowadzi warsztaty prawidłowego chodzenia z kijkami nordic walking. Najbliższe i już ostatnie w roku bieżącym zajęcia odbędą się w najbliższą sobotę– 30 listopada 2019 r. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów i przewodników nordic walking- członków Klubu. Zbiórka uczestników  na parkingu przy Muszli Koncertowej w Lesie Komunalnym Bażantarnia- godz. 9.00.

Koordynator projektu – Urszula Wolna

 

Informujemy, że w dniu 16 listopada (sobota) w Kątach Rybackich odbędzie się„VIII Jesienny Rajd Nordic Walking w Krainie Kormorana”. W rajdzie weźmie udział 40-tu członków Klubu Sportowego „Elbląskie Włóczy-Kije”. Wyjazd godz. 9.00 sprzed basenu przy ul. Robotniczej.

Wyjazd na Rajd współfinansowany jest ze środków Gminy Miasto Elbląg w ramach realizowanego przez Klub projektu "Nordic Walking to sport dla każdego".

Zapraszamy do wspólnego wyjazdu osoby niezrzeszone w klubie. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych w autobusie (tel. kontaktowy– 601 694 717).Fot. opr. i red. Zarząd Klubu

 

V Rajd Niepodległości Nordic Walking 11.11.2019 r.

Tradycyjnie w Bażantarni, ale narodowo i patriotycznie, udekorowani biało-czerwonymi kotylionami uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W rajdzie nordic walking wzięło udział 56 osób. Tegoroczne obchody święta połączyliśmy z akcją „Daruj rzeczom drugie życie”. Okazało się, że posiadamy wiele „zbędnych” rzeczy które przydały się innym osobom. Wystarczyło tylko prawidłowo odpowiedzieć na pytania z quizu o Święcie Niepodległości by wybrać sobie przydatny przedmiot. Po marszu zaostrzone apetyty można było zaspokoić gorącą grochówką i pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami. Nie zabrakło też pysznych ciast upieczonych przez nasze koleżanki (KLIKNIJ GALERIĘ)..

W ramach Ogólnopolskich Akcji „Niepodległa do Hymnu 2019” punktualnie o godz. 12:00 wszyscy odśpiewaliśmy Hymn Polski:

    

opr. i red. Grzegorz Dubaj
fot. Zdzisław Bryl, Grzegorz Dubaj

 

V RAJD NIEPODLEGŁOŚCI NORDIC WALKING- 2019

W dniu 11 listopada 2019 r. Klub Sportowy „Elbląskie Włóczy-Kije” organizuje w Lesie Komunalnym Bażantarnia, V Rajd Niepodległości Nordic Walking. Początek marszu- godz. 9.00- parking przy Muszli Koncertowej. Każdy z uczestników otrzyma „Kotylion Patriotyczny”. Przebieg trasy to 5-7 kilometrów – szlak czerwony – wzdłuż rzeki Kumieli.

Po marszu uczestnicy Rajdu zostaną poczęstowani grochówką i kiełbaską, którą będzie można upiec przy ognisku na dużej Polanie przy wiacie Irenka. W ramach poczęstunku uczestnicy mogą przynieść ciasto i oczywiście ciepłe napoje (kawa, herbata).
Wśród uczestników zostanie przeprowadzony quiz z wiedzy o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Członkowie Klubu przyniosą nagrody dla uczestników guizu w ramach programu „dajmy rzeczom drugie życie”. Stworzymy „stół rozmaitości” z możliwością wyboru nagrody.
Wydarzenie zostało zgłoszone do ogólnopolskiej akcji - NIEPODLEGŁA DO HYMNU 2019. O godz. 12-tej odśpiewamy hymn państwowy i wykonane zostanie wspólne zdjęcie.
Na wspólny marsz z członkami Klubu zapraszamy również osoby niezorganizowane maszerujące po Bażantarni z kijkami.

 Urszula Wolna Wiceprezes Klubu

 

 JUDO EUROPEAN CHAMPIONSHIP ID-JUDO 16-20.10.2019 COLOGNE


Przedstawiciel naszego klubu „Elbląskie Włóczy-kije”- Michał Bryl, będąc nie tylko „kijkarzem” zdobywającym najwyższe laury w tej dyscyplinie sportu, ale jest również judoką Integracyjnego Klubu Sportowego ATAK w Elblągu, który w dniach 16-20.10.2019 r. uczestniczył w Mistrzostwach Europy ID Judo w Kolonii w Niemczech (JUDO EUROPEAN CHAMPIONSHIP ID-JUDO 16-20.10.2019 COLOGNE).

 

W Mistrzostwach wzięło udział 118 judoków, 39 kobiet i 79 mężczyzn z 13 krajów Europy takich, jak: Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Finlandii, Francja, Niemcy, Holandia, Rosja, Serbia, Szwecja, Słowenia, Polska i Wielka Brytania.
Pojechał tam zdobyć nowe doświadczenia i sprawdzić swoje sportowe możliwości na arenie międzynarodowej a przywiózł zasłużone złoto godnie reprezentując Elbląg i Polskę z orłem w koronie na piersi. Dzięki niemu Mazurek Dąbrowskiego zagrał w Kolonii a my z ogromną dumą gratulujemy mu sukcesu.

    

                

 

Sympozjum o zdrowym trybie życia. Kaliningrad 20.10.2019 r.


Nasi rosyjscy przyjaciele, którzy brali udział w I Regionalnych Zawodach Nordic Walking Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu, zaprosili nas do Kaliningradu na sympozjum pod hasłem „Wybieramy aktywne życie”. Było to oficjalne zaproszenie od Klubu Rekreacji przy Bibliotece im. S. Snegova oraz „Klubu Użytecznego Wypoczynku”. Formacja posiada prężnie działającą sekcję Nordic Walking.


Nas, oprócz chęci wzięcia udziału w sympozjum, po prostu zaciekawił Kaliningrad- dawny Królewiec. Okazało się że od lipca tego roku do obwodu kaliningradzkiego można ubiegać się o bezpłatną wizę turystyczną. Podróż rejsowym autobusem z Elbląga do Kaliningradu odbyła się bez przeszkód. W sobotę 19.10.2019 r. o godz. 11:00 w trzynastoosobowym składzie byliśmy już w Kaliningradzie. Na dworcu serdecznie przywitała nas Natalia. Z Siergiejem, naszym przewodnikiem, udaliśmy się na czterogodzinną wycieczkę busem po mieście. Zaczęliśmy od Muzeum Oceanu Światowego z Hydroplanem Be-12, okrętem podwodnym B-413 oraz statkami badawczymi Wiktor Patsayev i VITYAZ. Dalej było również ciekawie- zobaczyliśmy imponującą odbudowaną w 1992 r. po zniszczeniach wojennych Katedrę Matki Bożej i św. Wojciecha z grobem i muzeum Immanuela Canta, Bramę Królewską- dawniej Brandenburską. Były też ciekawostki- np. Dom Sowieta budowany w latach 60-tych na ruinach dawnego zamku krzyżackiego. Budowy nie dokończono z powodu niestabilnego gruntu. Siergiej ciekawie przedstawił nam historię miasta oraz opowiedział o dzisiejszym życiu jego mieszkańców. Wieczorem już indywidualnie mieliśmy możliwość zwiedzenia Muzeum Bursztynu no i oczywiście spacer po Kaliningradzie. Byliśmy pod wielkim wrażeniem piękna tego ogromnego i dynamicznie rozwijającego się miasta.

Niedziela 20.10.2019 przeznaczona była na sympozjum „Wybieramy aktywne życie”. Już na początku zostaliśmy mile zaskoczeni serdecznym przywitaniem przez gospodarza Biblioteki im. S. Snegova Panią Irinę Lukshene. Sympozjum rozpoczęła lekarz psycholog Pani Svetlana Nikitin z referatem „O zdrowym trybie życia oraz wpływie aktywności fizycznej na zdrowie człowieka”. Następnym prelegentem była Natalia Slepuchina reprezentująca „Klub Użytecznego Wypoczynku”. To pasjonaci, którzy tworzą nową jakość życia, a ich sekcja Nordic Walking aktywnie działa już od 2014 r. Zaproszona do zabrania głosu została również nasza koleżanka Joanna Świerczyńska, która przedstawiła referat omawiający korzystny wpływ uprawiania Nordic Walking w rehabilitacji człowieka. Ostatni „panel” pod tytułem „Nordic Walking i Uniwersytet Trzeciego Wieku” należał do Pana Viktora Belous – Kierownika Wydziału Zdrowia i Aktywności Fizycznej organizacji „Twórcy Rozwoju Miasta Kaliningrad”.

Po wzajemnych podziękowaniach i wymianie upominków część oficjalną sympozjum zakończył bardzo nastrojowy koncert fortepianowy podczas, którego wysłuchaliśmy poloneza Ogińskiego oraz walc "minutowy" Chopina Des-dur.

Wiele słyszy się o rosyjskiej gościnności. My zostaliśmy wspaniale przyjęci przez naszych rosyjskich przyjaciół. Zwykłe słowo „dziękuje” wydaje się w tym przypadku brzmieć zbyt banalnie. Wszyscy uczestnicy sympozjum stwierdzili zgodnie, że kontakty powinny być kontynuowane, bo łączy nas wspólna pasja do aktywności na świeżym powietrzu a w szczególności Nordic Walking. Przyjaciele z Kaliningradu zapowiedzieli kolejną wizytę w naszej pięknej Bażantarni. Do zobaczenia (Kliknij Galerię).

opr. i red. Grzegorz Dubaj

fot. Sylwia Michałowska, Grzegorz Dubaj

 

W dniu 11 listopada 2019 roku Zarząd Klubu organizuje V Rajd Niepodległości Nordic Walking. Przebieg trasy– szlaki nordic walking w Bażantarni ok. 5-7 km. Spotykamy się w Bażantarni na parkingu przy Muszli Koncertowej o godz. 9.00.
Każdy z uczestników Marszu otrzyma kotylion niepodległościowy.
Rajd zakończymy wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznej oraz krótkim guizem związanym z odzyskaniem niepodległości.
Dostarczymy też ciepły posiłek i wspólnie upieczemy kiełbaski nad ogniskiem przed wiatą „Irenka”. 
Zapraszamy wszystkie osoby, które chodzą z kijkami i chciałyby wspólnie z członkami naszego Klubu upamiętnić Święto Odzyskania Niepodległości.

 

Za Zarząd Klubu Wiceprezes Urszula Wolna

 

W słońcu Toskanii  15.09.2019-29.09.2019


Nasza dwunastoosobowa wycieczka do Włoch stała się już historią. Owszem objazdówki są bardzo męczące, ale za to dostarczają mnóstwo wrażeń. Taka jest przecież natura Włóczykija, że musi czuć wiatr we włosach. My dodatkowo przedłużyliśmy nasz pobyt o tydzień wypoczynku w uroczej Kalabrii.  Włochy to jeden z najwdzięczniejszych kierunków turystyki. Nie tylko dzięki tak wielkiej ilości zgromadzonych zabytków w jednym kraju, ale również dzięki przepięknym krajobrazom, ciepłym klimacie i przyjaznej naturze mieszkańców.


Dzień 1.  Dobrze wiedzieliśmy, że po przylocie do Lamenzia de Terme nasze kurteczki będą zbędne. Italia przywitała nas  28- stopniowym upałem. Po przyjeździe do Consenzy i posiłku zaraz udaliśmy się na spacer  po tym klimatycznym mieście.


 

Dzień 2. Pompeje – niesamowite wrażenie ze zwiedzenia miasta wydobytego z wulkanicznych popiołów i niesamowicie intrygujący Neapol. Wiemy dlaczego Goethe pisał: „Zobaczyć Neapol i umrzeć”. Ale znaczenie tego cytatu oczywiście jest inne. W średniowieczu Neapol jako miasto portowe był siedliskiem chorób z całego świata. Wielu handlowców, marynarzy i turystów po zetknięciu się z unikatową florą bakteryjną nigdy nie opuściło tego miejsca za życia. Nam się jednak udało…


Dzień 3. Watykan. Potęga, majestat i historia. Miłość od pierwszego wejrzenia. Żadne słowa nie mogą opisać piękna Bazyliki św. Piotra, Kaplicy Sykstyńskiej , muzeum i Watykańskich ogrodów za którymi stoi tyle setek lat tradycji.


 

Dzień 4. Wieczne miasto Rzym. Położone jest na siedmiu wzgórzach po obu brzegach rzeki Tyber. Założone według legendy przez braci Romulusa i Remusa, których znalazła i wykarmiła wilczyca kapitolińska.  Budowane na przestrzeni wieków - mieszają się tu wszystkie style i kierunki. Każdy władca nie burząc dobudowywał coś nowego. Okazało się, że centrum  miasta jest niedostępne dla autobusów więc przemieszczaliśmy się metrem. My rozpoczęliśmy zwiedzanie od słynnej i nierozłącznej „trójcy” Koloseum, Forum Romanum i Panteon. A „na deser” pozostał Plac Kapitoliński, schody hiszpańskie oraz Fontanna Di Trevi – perła wśród barokowych fontann. To tutaj turyści wrzucają monety. Podobno jedna moneta ma zapewnić powrót do Rzymu, dwie romans, a trzy ślub. My oczywiście wrzuciliśmy po jednej… Wyjeżdżaliśmy z Rzymu z lekkim poczuciem niedosytu. Zwiedzanie Rzymu  nie można ograniczyć tylko do zwiedzenia „obiektów”. By nacieszyć się nim, należy miasto poznawać pomału, delektując się spacerem wieczorową porą, wąskimi uliczkami słysząc gwar budzącego się po sjeście miasta. My jednak  musieliśmy ruszać  w dalszą drogę, ale może te monety…


 

Dzień 5. Florencja- stolica Toskanii. Użycie w tej relacji z wycieczki zdania, że to jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech pewnie będzie nadużywane. Ale tak właśnie jest. Będąc we Florencji ma się wrażenie jakby to było jedno wielkie dzieło sztuki przepełnione duchem znakomitych malarzy, poetów, rzeźbiarzy. To dzięki średniowiecznej rywalizacji Florencji ze Sienną możemy dziś podziwiać wielkość i piękno budowanych świątyń. Przyczyną tej rywalizacji (wrogości?) jest mocno zakorzeniony we Włochach lokalny patriotyzm, przeświadczenie o wyższości miasta z którego się pochodzi nad innymi. My mieliśmy przyjemność zwiedzenia Kościoła św. Krzyża z XIV w. z freskami oraz grobowcami najsłynniejszych obywateli miasta (m. in. Michała Anioła), katedrę, plac miejski La Signoria i słynny most Ponte Vacchio. Kwintesencją zwiedzania w tym dniu była Piza ze słynnym Placem Cudów z Krzywą wieżą. Natomiast nie był to jeszcze koniec atrakcji. Po przyjeździe do Montecatini Terme udaliśmy się na degustację toskańskich serów.


 

Dzień 6. Przyjazd do San Giminignano– średniowieczny Manhattan. Miasto prywatnych wież usytuowane w otoczeniu wzgórz porośniętych winnicami, strzelistymi  cyprysami i gajami oliwnymi. Niestety pobyt tu musiał być krótki bo czekała na nas już Sienna. Miasto znane z wielu zabytków oraz słynnego wyścigu konnego Palio. Po przyjeździe do Chianciano Terme czekał na nas przygotowany  „wieczór toskański” – degustacja lokalnych produktów kulinarnych z zabawą taneczną na chodniku przed lokalem. Do zabawy spontanicznie dołączali do nas przechodnie.


 

Dzień 7. To był dzień przejazdu z Toskanii na Kalabrię. Po drodze jednak zwiedziliśmy opactwo Benedyktynów u stóp, którego   leży miasto Cassino. Wjazd autobusem na tą górę wiedzie wąską, krętą serpentyną. Chwilami wśród pasażerów budziło to grozę. To właśnie pod Monte Cassino II Korpus Wojska Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa stoczył krwawa walkę z wojskiem niemieckim  gdzie zginęło 30 tys. żołnierzy. Na cmentarzu ku naszemu zaskoczeniu w tym samym czasie przebywała Pani Anna Maria Anders- córka gen. Władysława Andersa z  którą wspólnie na pomniku zapaliliśmy symboliczny znicz i złożyliśmy kwiaty.

 Dzień 8. Był to dzień powrotu do Polski części naszych uczestników. My natomiast udaliśmy się na tygodniowy zasłużony wypoczynek w Kalabrii do hotelu Torra Ruffa Robinson.

Dzień 9- 14. Okazało się że nie był to tylko wypoczynek. Skutecznie skusiła nas bliskość Sycylii. Była też wycieczka do malowniczej Tropei i przejście z (samodzielnie pozyskanymi) bambusowymi kijami do Capo Vaticano.

 

Wiemy już, że nasze „włoskie wakacje” to była świetna wyprawa i chcielibyśmy jeszcze tu wrócić. Na przyszły rok jednak planujemy wyjazd do Albanii i zahaczymy o Macedonię (KLIKNIJ GALERIĘ).

 Fot., opr. i red. Grzegorz Dubaj

 

I Regionalne Zawody Nordic-Walking Województwa Warmińsko-Mazurskiego

W sobotę 07.09.2019 r. w elbląskim parku leśnym „Bażantarnia” odbyła się, już długo przez nas wyczekiwana, sportowa rywalizacja „kijkarzy”. Patronatem honorowym nasze przedsięwzięcie objął Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego- Gustaw Marek Brzezin oraz Starosta Powiatu Elbląskiego- Maciej Romanowski. Była to pierwsza impreza, samodzielnie organizowana przez nasz Klub przy wsparciu finansowym Zarządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego. W imieniu Starosty Powiatu Elbląskiego zawody otworzyła Pani Wioletta Janas- Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu.
Miło było nam przywitać również Panią Grażynę Kluge- Wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zaszczyciło nas też wielu innych dostojnych gości reprezentujących między innymi naszych sponsorów:

- Cleaner s. j. Zakład Sprzątania,

- Zakład Utylizacji Odpadów sp. z o. o.,

- Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu,

- Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej,

- Carrefour Hipermarket Elbląg

Po rozgrzewce, na starcie zawodów w rywalizacji na dystansach 5 km i 8 km, w kategoriach wiekowych, stanęło 85 zawodników. Wszyscy pomyślnie dotarli do mety. Impreza miała charakter międzynarodowy, bo mieliśmy reprezentantów z Rosji a nawet z odległej Kanady. Na zmęczenie dla chętnych pomocne okazały się odpowiednio dobrane ćwiczenia jogi. Najmłodszych zaciekawiły gry i zabawy przygotowane przez pracowników Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Zawodom pomimo krótkotrwałego orzeźwiającego deszczyku towarzyszyła typowo jesienna pogoda pozwalająca podziwiać piękno naszej Bażantarni. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w naszej imprezie i zapraszamy za rok.

 

Fot., opr. i red. Grzegorz Dubaj

 

Klub Sportowy „„Elbląskie Włóczy-Kije” od miesiąca lipca do grudnia 2019 roku realizuje program, skierowany do mieszkańców Elbląga i okolic, „Nordic Walking to sport dla każdego”, który współfinansowany jest z budżetu  Gminy Miasto Elbląg.
W ramach tego projektu prowadzone są warsztaty, które mają na celu naukę prawidłowego chodzenia z kijkami nordic walking Najbliższe warsztaty odbędą się w sobotę – 31 sierpnia 2019 r. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów i przewodników nordic walking - członków Klubu.

Zbiórka uczestników na parkingu przy Muszli Koncertowej w Lesie Komunalnym „Bażantarnia”- godz. 8.00.

W ramach tego zadania, Klub promuje zdrowy styl życia, popularyzuje tę formę ruchu poprzez udział sympatyków nordic walking w  marszach, rajdach, a także we współzawodnictwie  sportowym na terenie kraju.

 

Fot., opr. i red.- Urszula Wolna koordynator projektu

 

I REGIONALNE ZAWODY NORDIC WALKING WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO- MAZURSKIEGO- 07.09.2019 R.


28.07.2019 r.- PUCHAR REGIONALNY- SKRWILNO (Galeria)


Klub Sportowy „Elbląskie Włóczy-Kije” od miesiąca lipca do grudnia 2019 roku realizuje program, skierowany do mieszkańców Elbląga i okolic, „Nordic Walking to sport dla każdego”, który współfinansowany jest z budżetu  Gminy Miasto Elbląg.

Pierwsze warsztaty, które mają na celu naukę prawidłowego chodzenia z kijkami nordic walking, odbędą się w najbliższą sobotę – 27 lipca 2019 r. Treningi i marsze obywają się w każdą środę, sobotę i niedzielę.

Zajęcia prowadzone są przez Instruktorów i Przewodników nordic walking- członków Klubu.

Zbiórka uczestników na parkingu przy Muszli Koncertowej w Lesie Komunalnym „Bażantarnia”- godz. 8.00

W ramach tego zadania, Klub promuje zdrowy styl życia, popularyzuje tę formę ruchu poprzez udział sympatyków nordic walking w  marszach, rajdach, a także we współzawodnictwie  sportowym na terenie kraju. 

Urszula Wolna

Wiceprezes Klubu Sportowego "Elbląskie Włóczy-Kije" 

 

23 lipca Międzynarodowy dzień Włóczykija


W sobotę 19.07.2019 w "Bażantarni", po krótszym niż zwykle marszu celebrowaliśmy nasze Klubowe Święto „Dzień Włóczykija”. Jesteśmy zwolennikami aktywności na świeżym powietrzu, więc na przepełnionej słońcem polanie mieliśmy okazję mile spędzić czas przy ognisku oraz wspólnych zabawach. Sporo emocji dostarczyła konkurencja zespołowych wyścigów na nartach (w końcu bez kijków) gdzie dał o sobie znać duch rywalizacji. Wzmożone apetyty mogliśmy zaspokoić pieczoną nad ogniskiem kiełbaską oraz różnymi smakołykami,  które przygotowały nasze koleżanki. Po mile spędzonym czasie zgodnie stwierdziliśmy, że święto to powinno na trwale wpisać się w nasz kalendarz imprez (KLIKNIJ GALERIĘ).

 

 

opr. i red. Grzegorz Dubaj

fot. Grzegorz Dubaj

 

II Świętojański Marsz Nordic Walking

W sobotę 22.06.2019 r. odbył się organizowany przez nasz Klub II Świętojański Marsz Nordic Walking. Impreza, jak w roku ubiegłym cieszyła się sporym zainteresowaniem. W marszu wzięło udział 36 osób. Przemaszerowaliśmy łącznie 392 kilometry. Na zakończenie dla każdego czekał przygotowany posiłek z grilla oraz pamiątkowy upominek (Galeria).

opr. i red. Grzegorz Dubaj

fot. Sylwia Michałowska, Grzegorz Dubaj

 

22.06.2019 r.- II MARSZ ŚWIĘTOJAŃSKI NORDIC WALKING W ELBLĄGU

 

REGULAMIN II MARSZU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO NORDIC WALKING W ELBLĄGU

Cześć Włóczykije, 

Niezwykle udany okazał się nasz niedzielny marsz po Rezerwacie przyrody Ujście Nogatu.  Na pewno będziemy długo go pamiętali (kliknij Galerię).

Słyszalne zewsząd było kumkanie, bzykanie, świergot czy klekot. Były też czułe gulgotania gruchania i inne trudne do opisania odgłosy różnych par ptaków z których każda miała swój własny repertuar. Zachwycał majestatyczny widok lotu orła bielika patrolującego swoja ostoję oraz tańców godowych żurawi. Wielu z nas nawet nie przypuszczało, że tak blisko naszego miasta jest tak urokliwe miejsce. Nagrodą był tez smakowity rybny poczęstunek przygotowany przez koleżankę Bożenę i Henryka.


fot., opr. i red. Grzegorz Dubaj

 

26.05.2019 (niedziela) organizujemy marsz przepiękną trasą  (ok 7 km) po Rezerwacie przyrody- Ujście Nogatu. Zbiórka o godz. 8.00 na parkingu przy moście pontonowym w Nowakowie. Po marszu przewidziany jest rybny poczęstunek- niespodzianka. Dojazd do Nowakowa we własnym zakresie.

 

Rezerwat ten zlokalizowany jest w północno-zachodniej części obrębu Elbląg, w leśnictwie Jagodno. Powierzchnia ogólna rezerwatu wynosi 408,98 ha. Grunty Nadleśnictwa wchodzące w skład rezerwatu to 113,18 ha. Rezerwat „Ujście Nogatu" został powołany Rozporządzeniem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 13.12.2001 roku. Celem utworzenia rezerwatu jest: „Zachowanie bogatej i zróżnicowanej fauny ptaków wodno-błotnych i leśnych (lęgowych i migrujących) oraz ich siedlisk". „Ujście Nogatu" jest rezerwatem ornitologicznym obejmującym fragment delty Nogatu oraz obszar wód Zalewu Wiślanego u ujścia tej rzeki.

 

Sezon zawodów nordic walking już w pełni. Nie ma tygodnia by gdzieś w okolicy nie odbywały się zawody „kijkarzy” w których nie biorą udziału Członkowie naszego Klubu. 

14.04.2019 Gnojewo.  Wielkanocny Bieg i Nordic Walking o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego (kliknij Galerię).

1. Sylwia Michałowska- II miejsce na dystansie 5 km.
2. Katarzyna Bogusławska- III miejsce na dystansie 5 km.
3. Andrzej Chudziński- II miejsce na dystansie 5 km

03.05.2019 Sztum. XXIX Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności (kliknij Galerię).

1. Andrzej Chudziński- I miejsce na dystansie 5 km.

05.05.2019 Stegna. Bieg oraz Marsz Finwala (kliknij Galerię).

1. Sylwia Michałowska- II miejsce na dystansie 10 km.
2. Katarzyna Bogusławska- II miejsce na dystansie 10 km.
3. Andrzej Chudziński- I miejsce na dystansie 10 km.
4. Leszek Łapiński- IV miejsce na dystansie 10 km.

11.05.2019 Stare Pole. IV Staropolski Bieg i Masz Nordic Walking „Żyj zdrowo”

1.  Andrzej Łapiński- dystans 5 km.

19.05.2019 Gdańsk. Zawody Nordic Walking Zbiornik Świętokrzyska (kliknij Galerię).

W zawodach na dystansie 5 km wzięło udział 9 Klubowiczów.


Cieszy nas dobra dyspozycja Klubowiczów. Dobrze wróży to na dalszą część sezonu. Dla zwycięzców gratulacje. 

opr. i red. Grzegorz Dubaj
fot. Sylwia Michałowska,  Andrzej Chudziński, Anna Łapińska

Mierzeja po całości 27.04.2019 r.

III edycja Festynu Rekreacyjno– Przyrodniczego „Mierzeja po całości” już za nami. W tym roku, udział w nim wzięło niespełna 120 biegaczy i „kijkarzy”. Imponujące, że aż  52 uczestników (w tym 5 naszych Klubowiczów) pokonało pełny 55 kilometrowy ultra maratoński dystans w grząskim piasku plażą z Pasków do Mikoszewa.


Organizator przewidział dodatkowe dystanse na 20 km z Kątów Rybackich i 10 kilometrowy ze Stegny. Tak, jak w poprzednich edycjach nie mogło zabraknąć tam naszych Klubowiczów. Byliśmy tam najliczniejszą grupą uczestników, bo na mecie stawiło się 24 Klubowiczów.

Niewątpliwą zaletą imprezy jest to, że w odróżnieniu od „klasycznych zawodów” bez konieczności rywalizacji z pozostałymi uczestnikami zmierzyć się tylko można z własnymi słabościami. Na mecie czekał na nas urozmaicony poczęstunek. Organizator festynu Fundacja Morze Inspiracji, jak zwykle stanął na wysokości zadania.

Imprezę można ocenić jako bardzo udaną i chętnie wrócimy tam za rok, jeżeli mierzeja całą jeszcze będzie…

Poniżej podziękowanie od organizatora oraz link do filmów i zdjęć.

opr. i red. Grzegorz Dubaj
fot.
Barbara Nazarewicz

„Szanowni Państwo !

Gratuluję wszystkim uczestnikom sprawności fizycznej i zaangażowania. Pokonaliście swoje słabości i...Mierzeję. Mam nadzieję, że jest to jedyny sposób na jej pokonanie i pozostawienie "w całości". Daliście radę!!! I mam nadzieję, że organizatorzy też.Tych, którym los nie pozwolił zgłosić się na start zapraszam na Mierzeję przez cały rok- jest dostępna, w całości jeszcze...”

 

(KLIKNIJ PONIŻSZY OBRAZEK)