ATUALNOŚCI 2020

Ocena użytkowników:  / 17
SłabyŚwietny 


 
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
 
Bożego Narodzenia w zdrowiu i radości,
ile tylko karp ma w sobie ości.
Kolejnego roku bez maseczki na twarzy,
spełnienia, cokolwiek wam się zamarzy.
 
Niech czas Bożego Narodzenia
przyniesie trochę wytchnienia.
Oby pandemia nam nie zagrażała,
a cała rodzina "Włóczy-kijów" zdrowo się miała.

Pierniki już pachną, choinka się stroi.
Niech czas Bożego Narodzenia nerwy ukoi.
Życzymy nadziei, zdrowia i wytchnienia,
Nowej energii do marzeń spełnienia.

ZARZĄD KLUBU ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE


 


Mierzeja… nie po całości.

W warunkach przestrzegania obowiązujących procedur i obostrzeń można też spędzić przyjemnie sobotę. Przyjemnie bo w grupie, na świeżym powietrzu i w dodatku na naszej ukochanej mierzei, której piękno było przez nas już opisywane wielokrotnie. Chęć wyjazdu autobusem do Krynicy Morskiej zdeklarowało 20 Klubowiczów. Każdy z nas pokonał ponad 20-kilometrowy odcinek do przekopu w Skowronkach i z powrotem. Na wszystkich dotlenionych i zadowolonych z pokonanego przez siebie dystansu czekał posiłek w sezonowej restauracji przy plaży w Krynicy Morskiej.To był bardzo udany dzień (kliknij-galeria zdjęć).

 

 

 

 

Biały Bór 10.10.2020 - VII Otwarte Mistrzostwa Polski w Maratonie oraz Sztafetowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking. Organizator imprezy - Polska Federacja Nordic Walking.
Pomimo wielu przeciwności zawody jednak się odbyły, lecz w nieco wymuszonych standardach. Ale najważniejszą i najbardziej radosną wiadomością jest to, że nasz Klubowicz Andrzej Chudziński (uczestnik maratonu) zajął zaszczytne II miejsce pokonując ten „królewski dystans” w czasie 5:42:20.
Andrzeju, wielki podziw i gratulacje. Dziękujemy Ci za godne reprezentowanie naszego Klubu. Poniżej umieszczamy krótka relację Andrzeja:

„Miałem przyjemność brać udział w tych zawodach z koleżankami i kolegami z całej Polski. Trasa przebiegała wokół jeziora Łobez po duktach leśnych, przyjazna dla uprawiania Nordic Walking.
Warunki pogodowe dobre temp.16 C sztafet wystartowało 33, w rajdzie wystartowało 37 osób, natomiast w maratonie 67 osób. Podczas całych zawodów uczestnicy biorący udział mieli obowiązek zastosowania się do wytycznych zagrożeń epidemiologicznych SARS-CoV-2. Udział w maratonie jest wyzwaniem wymagającym, ale po przekroczeniu mety wielkie zadowolenie i satysfakcja.
Przejście maratonu 42,195 km zaliczyłem w czasie 5:41:20 to dało mi II miejsce w kat, 70+ (Galeria zdjęć).

 opr. i red. Zarząd klubu

 


Od dnia 5 września  2020 roku (sobota) spotkania „kijkowego marszowania” wracają na swoją porę – na godzinę 9.00.
Oczywiście spotykamy się w Bażantarni na parkingu przy Muszli Koncertowej.

W sobotę 25.07.2020 celebrowaliśmy w Bażantarni Dzień Włóczykija. Po marszu czekał na nas posiłek oraz słodkie domowe wypieki naszych koleżanek. Duch rywalizacji odezwał się w trakcie konkursów. W konkurencji przeciągania liny wszyscy byli zwycięzcami – jedynie lina została pokonana. Natomiast w przejściu na nartach i w płetwach nasi Klubowicze radzili sobie doskonale. Zwycięzcy zostali nagrodzeni. W trakcie festynu można było „wybrać’ sobie książki, które zostały przyniesione przez naszych Klubowiczów w ramach kontynuacji akcji „Daruj rzeczom drugie życie”. Następna edycja akcji zostanie połączona z obchodami Dnia Niepodległości w listopadzie, gdzie będzie można „pozbyć” się niepotrzebnej, a użytecznej dla kogoś innego, rzeczy (kliknij GALERIĘ).


opr. i red. Grzegorz Dubaj

fot. Grzegorz Dubaj

 

Sobota 11.07.2020 r. - kolejny etap Szlaku Kopernikowskiego z Fromborka do Nowej Pasłęki już za nami. Cieszy nas duża frekwencja- 36 uczestniczących w nim Klubowiczów. W trakcie 15 kilometrowego marszu podziwiać można było przepiękne krajobrazy równiny Warmińskiej, Zalewu Wiślanego oraz portów w Ujściu i Nowej Pasłęce. Dziękujemy całej grupie za uczestnictwo i zdyscyplinowanie. Gratulujemy wytrwałości. Niebawem zaproponujemy następny marsz (Kliknij Galerię).

   

opr. i red. Grzegorz Dubaj
fot. Grzegorz Dubaj

 SZLAKIEM GREEN VELO

Sobota 11.07.2020 r. "Rajd Nordic Walking Frombork– Nowa Pasłęka".
Z przyjemnością informujemy, że w ramach kontynuacji przejścia Szlaku Kopernikowskiego (etap Elbląg– Frombork mamy już pokonany), zapraszamy Klubowiczów do wzięcia udziału w marszu po przepięknym 12. kilometrowym odcinku drogi Green Velo z Fromborka do Nowej Pasłęki.

Transport - dojazd oraz powrót busem.

Program marszu sobota 11.07.2020 r.:

- 8:00 wyjazd z parkingu przy basenie ul. Robotnicza

- 8:50 rozpoczęcie marszu (przewidziany odpoczynek nad brzegiem zalewu)

- ok. 12:30 poczęstunek w Ujściu– porcik malowniczo położony w ujściu Pasłęki do Zalewu.

- przejście do Nowej Pasłęki

- ok. 14:30 powrót do Elbląga

Szczegóły dot. zapisu oraz koszty zostały przesłane pocztą Klubu.

 

 

III Świętojański Marsz Nordic Walking

W sobotę 27.06.2020 r. Bażantarnia należała do „kijkarzy”. Właśnie w tym dniu odbył się organizowany przez nasz Klub III Świętojański Marsz Nordic Walking. Impreza w odróżnieniu od poprzednich odbyła się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Pomimo to, jak zawsze na naszych Klubowiczów można było liczyć. Już od wczesnych godzin rannych, po wyznaczonym odcinku Green Velo do późnego wieczoru królował nornic walking. Do marszu spontanicznie zaczęły dołączać przypadkowi sympatycy „kijkowej” dyscypliny.  Na strudzonych w trakcie trwania całej imprezy czekał stół przepełniony przepysznymi domowymi ciastami upieczonymi przez nasze koleżanki oraz grill. Na zakończenie dla zwycięzców w kategorii kobiet i mężczyzn zostały wręczone puchary.

W kategorii kobiet:

I miejsce – Henryka Kordecka 35 km

II miejsce – Sylwia Michałowska 34 km

III miejsce – Joanna Świerczyńska 31 km

W kategorii mężczyzn:

I miejsce – Henryk Kulig 35 km

II miejsce – Marian Jasiński 34 km

III miejsce – Andrzej  31 km

Każdy z obecnych uczestników otrzymał ufundowany przez Firmę „TOWO” upominek. .

Łącznie w marszu wzięło udział 42 osoby.

Wspólnie przeszliśmy 430 m.

Imprezę zdecydowanie można uznać za bardzo udaną i z przyjemnością zaprosimy wszystkich sympatyków nordic walking do wzięcia w niej udziału za rok (Kliknij Galerię).

 

opr. i red. Grzegorz Dubaj

fot. Joanna Świerczyńska, Grzegorz Dubaj

 


27.06.2020 r.- III MARSZ ŚWIĘTOJAŃSKI NORDIC WALKING W ELBLĄGU

 REGULAMIN III MARSZU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO NORDIC WALKING W ELBLĄGU

   

 


13.06.2020 r.- Wierciny- Michałowo

Niezwykle udany okazał się nasz sobotni rajd "Nasze Żuławy". Nie tylko ze względu na przepiękną trasę, ale i możliwość zwiedzenia przeszło stuletniej, prężnie funkcjonującej, śluzy. W rajdzie udział wzięło 21 Klubowiczów. Poniżej fotorelacja (Kliknij Galerię).

 

13.06.2020 r.- WIERCINY

Cześć Włóczykije!

 

Każdy z nas pewnie tęskni, nie tylko  za ruchem na świeżym powietrzu, ale  również  za spotkaniem długo nie widzianych  członków  naszego Klubu. W związku z czym mamy propozycję, aby aktywnie i miło spędzić wspólnie czas.  Zapraszamy Klubowiczów w sobotę 13.06.2020 na rajd nordic walking pod tytułem „Nasze Żuławy”. Spotkanie planujemy o godz. 8:30 na parkingu przy szkole w Wiercinach. Preferowany dojazd we własnym zakresie (starą „7” do Jazowa, za mostem w lewo). W trakcie przejścia na trasie Wierciny- Michałowo- Wierciny, będziemy mogli podziwiać żuławskie krajobrazy. Atrakcją będzie  też zwiedzenie w Michałowie śluzy kaskadowej z elektrownią wodną na rzece Nogat. Planujemy również  wypoczynek z  posiłkiem (wyroby własne mile widziane) w kompleksie rekreacyjnym w Wiercinach. Prosimy chętnych Klubowiczów o zgłoszenie tego e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do wtorku 09.06.2020 r.

Prosimy również  o określenie:

 – czy dojeżdżasz własnym samochodem i ewentualnie ile dodatkowo możesz zabrać z sobą innych Klubowiczów?

- czy chcesz skorzystać z możliwości dojazdu koleżeńskiego?


Zarząd Klubu.

 

 

Cześć Włóczykije, w związku z licznymi pytaniami Klubowiczów o możliwość wznowienia oficjalnych treningów informujemy, że na obecną chwilę wciąż obowiązują nas zasady i ograniczenia związane z Koronawirusem, więc takiej możliwości jeszcze nie ma. Natomiast indywidualnie, na własną odpowiedzialność chętni Klubowicze mogą w Bażantarni rozpocząć maszerowanie po lesie od przyszłej soboty 23.05.2020 r. od godz. 8:00 bezwzględnie przestrzegając obowiązujących zasad bezpiecznego zachowania podczas epidemii. Ostrzegamy, że intensywny marsz może skutkować pojawieniem się zakwasów…. Gorąco zachęcamy.

Zarząd Klubu.  

 

Życzenia Wielkanocne- 2020 r.

W tym trudnym, ale przecież, jak zawsze wyjątkowym czasie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy wszystkim Włóczy-kijom przede wszystkim zdrowia- tak nam potrzebnego, jak również spokoju i nadziei na lepsze jutro. „Pozostańmy w domach”, pamiętając przy tym o tych najbliższych, których z nami teraz nie ma i łączymy się z nimi myślami, SMS-ami lub telefonicznie. Niech te Święta Wielkiej Nocy wniosą do Waszych serc wiosenną radość i świeżość.


 

UWAGA !!!

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną w naszym kraju oraz zagwarantowaniem zdrowia członków Klubu informujemy, że do odwołania nie będą prowadzone grupowe zajęcia z Nordic Walking w Lesie Komunalnym Bażantarnia.
Bądźmy w stałym kontakcie na naszym facebook-u, przesyłajcie ciekawe relacje, umieszczajcie zdjęcia.

Za Zarząd
Urszula Wolna

08 marca Dzień Kobiet !

Drogie Panie,
dziękujemy Wam, że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym… 

                     

męska część klubu....

 

Podziękowanie !


Nasz klubowy kolega Michał Bryl za pośrednictwem klubowej strony internetowej, chciałby serdecznie podziękować wszystkim osobom, które na niego głosowały w „Plebiscycie na najpopularniejszego sportowca 2019 roku”. To dzięki Waszym głosom (SMS-om), wśród 50. sportowców, uplasował się w punktowanej pierwszej dziesiątce na siódmym miejscu i został zaproszony na galę sportu, gdzie w przesympatycznej atmosferze, bardzo wzruszony, odebrał okazały puchar oraz mnóstwo braw za swoje osiągnięcia sportowe.
Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI- na Was- Włóczy-kije, zawsze można liczyć.


Życzymy Michałowi jeszcze wielu sukcesów sportowych, powołania do reprezentacji na letnie igrzyska oraz pierwszego miejsca w przyszłorocznym plebiscycie.

 


Walentynki - sobota 15.04.2020 r.
Niby jak zwykle, bo spotkanie w Bażantarni, ale trasa naszego marszu kończyła się w Jeleniej Dolinie. Po drodze podziwiać można było przepiękne głogowe pola. Na miejscu czekał na nas gorący poczęstunek i nagrody. Był to też dobry moment na przeprowadzenie badań okresowych... (Kliknij Galerię)Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 11.01.2020 r.

"Wiatr w żaglach" poczuliśmy w Bażantarni. Mogło się to tylko wydarzyć podczas spotkania z wolontariuszem 28 finału WOŚP. Jak zwykle, na naszych Klubowiczów można było liczyć. Po zasileniu skarbonki i rozgrzewce pozostał już tylko nordic walking (Kliknij GALERIĘ).

opr. red. i fot. Grzegorz Dubaj

 

 

 

Włóczy- Kije! W tym roku wyjątkowo w dniu 11 stycznia 2020 roku (sobota), odwiedzą nas wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotykamy się z nimi o godz. 9.00  na parkingu przy Muszli  Koncertowej. Hasło tegorocznej edycji WOŚP brzmi: "WIATR W ŻAGLE"- 28. finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze zbierane będą przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Zmobilizujmy się i stawmy się w pełnym składzie, ubrani w stroje organizacyjne (czapeczki, bluzy lub kamizelki).

Zapraszam w imieniu Zarządu- Urszula Wolna

NASZ FACEBOOK

Kalendarz

Dzisiaj jest: 27 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodz: Angela, Jan, Przybysław

2021

styczeń 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031