AKTUALNOŚCI 2021

Ocena użytkowników:  / 8
SłabyŚwietny 

  

 


Cześć Włóczy-kije !

Przypominamy, że w dniu 30.11.2021 r. o godz. 23.59, upływa termin przesyłania zdjęć w ramach Amatorskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Poniżej (w ramach przypomnienia) tekst wcześniejszej przekazanej Wam informacji z objaśnieniami regulaminu konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

"Zarząd Klubu ogłasza dla wszystkich Członków K. S. Elbląskie Włóczy-Kije Amatorski Konkurs Fotografii Sportowej. Liczymy na przesłanie Waszych ciekawych fotografii wykonanych podczas uprawiania naszej ulubionej dyscypliny sportowej. Każdy uczestnik konkursu może wysyłać na adres e-mail Klubu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30.11.2021 r. maks. 4 fotografie. Mile widziane będą prace wykonane o różnych porach roku. Rozstrzygnięcia Konkursu dokonana powołane przez Zarząd niezależne Jury. Dodatkowo, poprzez głosowanie Klubowiczów wybrane zostanie Zdjęcie Roku. Na zwycięzców będą czekać atrakcyjne nagrody rzeczowe. Regulamin Konkursu umieszczony zostanie na stronie Klubu wloczy-kije.pl

Nie wahaj się by uwiecznić te wyjątkowe chwile. Na pewno warto je zapamiętać."

                                                                                  Zarząd Klubu

 

VI Rajd Niepodległości Nordic Walking 11.11.2021 r.

Narodowo, patriotycznie, udekorowani biało-czerwonymi kotylionami uczciliśmy 103- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W rajdzie nordic walking w Bażantarni wzięło udział 41 osób. Również w tym roku obchody święta połączyliśmy z akcją „Daruj rzeczom drugie życie”. Okazało się, że posiadamy wiele „zbędnych” rzeczy, które przydały się innym osobom. Wystarczyło tylko prawidłowo odpowiedzieć na pytania z quizu o Święcie Niepodległości by wybrać sobie przydatny przedmiot. Po marszu zaostrzone apetyty można było zaspokoić gorącą zupą dyniową i pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami. Nie zabrakło też pysznych ciast upieczonych przez nasze koleżanki. W ramach Ogólnopolskich Akcji „Niepodległa do Hymnu 2021” punktualnie o godz. 12:00 wszyscy odśpiewaliśmy Hymn Polski (Kliknij galerię).

Zarząd Klubu.

 

VI MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI- 11.11.2021 r.

W dniu 11 listopada 2021 r. Klub Sportowy „Elbląskie Włóczy-Kije” organizuje w Lesie Komunalnym Bażantarnia  VI Marsz Niepodległości Nordic Walking”.
Marsz jest współfinansowany przez Gminę Miasto Elbląg.
Początek marszu- godz. 9.00– zbiórka dolny parking przy wiacie IRENKA. Każdy z uczestników otrzyma „Kotylion Patriotyczny”.
Przebieg trasy to 5-7 kilometrów– szlak czerwony – wzdłuż rzeki Kumieli.

Po marszu uczestnicy Marszu zostaną poczęstowani „jesienną zupą” i kiełbaską, którą będzie można upiec przy ognisku. W ramach poczęstunku uczestnicy mogą przynieść ciasto i oczywiście ciepłe napoje (kawa, herbata).
Wśród uczestników zostanie przeprowadzony quiz z wiedzy o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Każdy z uczestników quizu - zostanie nagrodzony.
O godz.12-tej odśpiewamy Hymn państwowy i wykonane zostanie wspólne zdjęcie.
Wydarzenie zostało zgłoszone do ogólnopolskiej akcji - NIEPODLEGŁA DO HYMNU 2021.
Podobnie, jak w latach poprzednich członkowie Klubu mogą podzielić się w ramach programu „dajmy rzeczom drugie życie” przedmiotami, które  sprawią przyjemność innej osobie.

Wydarzenie adresowane jest również do mieszkańców miasta Elbląga i okolic w ramach integracji międzypokoleniowej.

 

Wycieczka „Cztery oblicza stalicy” 02.09.2021- 05-09-2021


        Z przyjemnością wspominamy mile chwile spędzone w Warszawie. Program wycieczki został w pełni zrealizowany. Sprzyjała temu przepiękna wrześniowa pogoda no i Marta - nasza warszawska przewodniczka. Jest to niezwykle ważne, bo obszernie i ciekawie przekazanie wiadomości pozwala przezwyciężyć trudy wielogodzinnej włóczęgi. No, ale co do Warszawy… Pewnie każdy z Was wielokrotnie „przejeżdżał” przez stolice. Polega to na uczestnictwu w korkach ulicznych i zrozumiałej chęci szybkiego opuszczenia miasta. Tym razem było inaczej. Przez te cztery dni poznaliśmy jej cztery urocze oblicza: historyczne, kulturalne, sportowe i szemrane.  Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Warszawy, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, Powązki Stare i Wojskowe, Świątynia Opatrzności Bożej, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy oraz Muzeum Wódki. No i oczywiście elitę  kultury warszawskiej – „Och Teatr” ze spektaklem „Wspólnota Mieszkaniowa”. Dla nas Warszawa jest miastem wielu kontrastów– można ją nie znosić lub bezgranicznie pokochać. Zdecydowanie należymy do tych drugich (kliknij Galerię).


Zdjęcia:  Grzegorz Dubaj
Opr. i red.: Grzegorz Dubaj

 

24.07.2021 r. WDZYDZE KISZEWSKIE

Jak Włóczykij powinien uczcić swoje święto? Oczywiście że w drodze– czując wiatr we włosach, poznając nowe bądź dawno już nieodwiedzane krainy. W sobotę 24.07.2021 r. mieliśmy przyjemność „powłóczyć” się po Kaszubach. Wyjątkowo licznie, bo w 34- osobowym składzie. Po przyjeździe autobusem do Wdzydz Kiszewskich, udaliśmy się na 6 kilometrowy rajd nordic walking. W trakcie marszu była okazja podziwiania panoramy Wdzydz Kiszewskich i Krzyża Jezior Wdzydzkich z 35,6 metrowej wierzy widokowej usytuowanej przy granicy jezior Gołuń i Jeleń. Wieża wykonana w całości z drzewa modrzewiowego z trzema platformami widokowymi. Atrakcją było również zwiedzenie skansenu Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnogaficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich. Na obszarze 22 h. zgromadzono tu ponad 50 obiektów okolicznej architektury ludowej.  Po wspólnym, typowo regionalnym obiedzie, ostatnią atrakcją był rejs statkiem Stolem II  po tzw. Morzu Kaszubskim wokół największej wyspy wdzydzkiego akwenu „Ostrów Wielki”. To był bardzo udany, pełen wrażeń dzień (KLIKNIJ-GALERIĘ ZDJĘĆ).

  

 

Zdjęcia Leszek Łapiński, Grzegorz Dubaj
Opr. i red. Grzegorz Dubaj

 

IV MARSZ ŚWIĘTOJAŃSKI NORDIC WALKING

Zapraszamy w sobotę 26.06.2021 r. wszystkich sympatyków nordic walking do wzięcia udziału w organizowanym IV Marszu Świętojańskim w Bażantarni. Szczegóły oraz regulamin poniżej.

Zarząd Klubu


                                                 /Kliknij obrazek- REGULAMIN/

 

WIELKANOC 2021

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół

Wszystkim Klubowiczom oraz naszym sympatykom

składa Zarząd Klubu

 

Cześć Włóczy-kije.

Zarząd Klubu, dla wszystkich Członków K.S. Elbląskie Włóczy-Kije, ogłasza Amatorski Konkurs Fotografii Sportowej.


fot. https://jakdobrzekupic.pl/aparat-fotograficzny-kupic/

Liczymy na przesłanie Waszych ciekawych fotografii wykonanych podczas uprawiania naszej ulubionej dyscypliny sportowej. Każdy uczestnik konkursu może wysyłać na adres e-mail klubu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30.11.2021 r. maks. 4 fotografie. Mile widziane będą prace wykonane o różnych porach roku. Rozstrzygnięcie Konkursu dokona powołane przez Zarząd niezależne Jury. Dodatkowo, poprzez głosowanie Klubowiczów wybrane zostanie Zdjęcie Roku. Na zwycięzców będą czekać atrakcyjne nagrody rzeczowe. Regulamin Konkursu umieszczony został poniżej. Nie wahaj się by uwiecznić te wyjątkowe chwile. Na pewno warto je zapamiętać.

Zarząd K. S. Elbląskie Włóczy-kije


Cześć Włóczykije, otrzymaliśmy właśnie od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podziękowanie za czynny udział w tegorocznej imprezie. Udało nam się zebrać
495,00 zł. Siema.

 


31.01.2020 w niedzielę już po raz kolejny „zagraliśmy” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jak zwykle na naszych Klubowiczów można było liczyć. Dodaliśmy swój mały wkład do Wielkiej Sprawy- do zdrowia naszych najmłodszych. Po zapełnieniu skarbonki i rozgrzewce z niecierpliwością ruszyliśmy w przepiękne śnieżno-zimowe bażantarniane szlaki- SIEMA! (kliknij GALERIĘ).


Cześć Włóczykije, w niedzielę 31.01.2021 r. odwiedzą nas wolontariusze WOŚP. Spotkamy się z nimi o godz. 8:45 na parkingu w Bażantarni przy muszli koncertowej. Tegorocznej edycji hasło brzmi: "Finał z głową". Zbiórka będzie przeznaczona na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Każda wpłata ma znaczenie. Zachęcamy do uczestnictwa w zbiórce i w treningu nordic walking.
W tym wspaniałym dniu wspólnego pomagania nie może Ciebie zabraknąć!!!


 

NASZ FACEBOOK

Kalendarz

Dzisiaj jest: 25 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodz: Tatiana, Paweł, Miłosz

2022

styczeń 2022
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31